Vykazování pozitivního testu zaměstnance

S povinným testováním všech zaměstnanců od pondělí 17.1.2022 dojde i k upravě, jakým způsobem má zaměstnavatel postupovat v případě pozitivního antigenního testu zaměstnance.

Nově bude každý záchyt uvádět do Informačního systému infekčních onemocnění (ISIN) na webu https://samotestovani.uzis.cz/ . Ten bude spuštěn právě v pondělí 17.1.2022

Přihlášení proběhne pomocí datové schránky zaměstnavatele. Pozor je potřeba použít přístup, který má dostatečná práva k danému subjektu. Formulář je rozdělen na tři části.

Část zaměstnavatel

IČO společnosti a název se vyplní automaticky, stejně tak adresa společnosti. Adresu bude možné změnit, pokud nebude odpovídat. Bude nutné doplnit emailovou adresu zaměstnavatele pro kontaktní účely, především pro zaslání potvrzení o vystavení eNeschopenky.

Část zaměstnanec

Doplníte údaje o testované osobě. Pokud se jedná o občana ČR, budou data automaticky ověřena v databázi občanů, proto je nutné údaje vyplnit přesně, ideálně dle občanského průkazu.

Část samo-test

Vyplňují se pouze pozitivní testy. Bude možné zadávat data maximálně 5 dní zpětně. Datum testu se vyplní automaticky dle aktuálního data, lze jej ovšem upravit. Zde bude možné zvolit, zda zaměstnanec chce vystavit neschopenku či nikoli.

Pokud jsou veškerá data správně vyplněná, objeví se po uložení potvrzení a souhrn zadaných údajů.

Data jsou zpracovány automaticky. Výstupem je SMS s informací o nařízené karanténě a případném (ne)vystavení neschopenky. Začátek neschopenky i karantény je datum provedeného testu. Dalších 5 dní od tohoto data běží karanténa.

Zatím nebude možné zadávat více záznamů najednou, pro každý pozitivní záchyt tedy bude nutné vytvořit samostatný záznam. Od druhého týdne samo testování se počítá s možností nahrávání dat do systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Čtěte také

DPP od 1.7.2024

Dne 7.6.2024 podepsal prezident republiky novelu zákona, kterou se mění DPP, většina změn bude platná až od 1.1.2025, nicméně některé, poměrně zásadní, budou platit již

Číst více >>

Copyright © 2020 ACM Czech, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.